Komputery ulegają awarii, na nieszczęście często w najgorszej chwili.

Czasami nie ma innego wyjścia i jesteśmy zmuszeni wezwać , żeby go serwisować.

Krótko właśnie o serwisach.

Komputer stacjonarny - za Wikipedią

naprawa laptopów szczecin naprawa laptopów szczecin
Komputer stacjonarny (ang.

desktop ? na biurko) ? rodzaj komputera osobistego, który zwykle jest na stałe umiejscowiony przy biurku.

Składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury. Niegdyś istniał podział na komputery biurowe i domowe, w którym domowe miały zazwyczaj mniejszą moc obliczeniową, ale za to więcej możliwości multimedialnych. Obecnie jednak zanikł, gdyż multimedialność jest już standardem w komputerach, a gry komputerowe ? czyli jedno z popularnych zastosowań komputerów domowych ? wymagają nieraz dla wykorzystania pełni ich możliwości naprawdę mocnych maszyn, podczas gdy do typowych prac biurowych wystarczają najprostsze i najtańsze zestawy. W związku z rozwojem technologicznym oraz przekroczeniem barier miniaturyzacji wielu układów scalonych czy podzespołów elektronicznych, a przede wszystkim w związku z upowszechnieniem się nowoczesnych technologii, a co za tym idzie przeniesieniem produkcji do Azji, spadły ceny komputerów przenośnych, czyli laptopów oraz palmtopów (PDA, asystent elektroniczny), ich ilość w stosunku do komputerów stacjonarnych ciągle rośnie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_stacjonarny

Kilka słów o Windowsie

Windows jest najpopularniejszym systemem operacyjnym nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Pewnie też posiadasz komputer z Windowsem. I pewnie nie raz, nie dwa miałeś z nim problem.

Zdecydowaną klapą Microsoftu była Vista - nie spotkała się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem, wiele osób narzekało na kiepską wydajność, problemy z oprogramowaniem i nowy wygląd.

Windows 7 okazał się znacznie lepiej dopracowanym systemem, na którym do dzisiaj pracuje wiele komputerów.
Można zarzucać Microsoftowi wiele, ale jednak Windows jest systemem prostym w obsłudze, który obsłuży każde oprogramowanie, do tego może zostać zainstalowany na komputerach o róznych parametrach sprzętowych.

No i - działają na nim wszystkie gry :).

Historia laptopa

Początkowo istniał umowny podział komputerów przenośnych pomiędzy laptop (większy i cięższy rodzaj komputera, który wymagał do działania zewnętrznego zasilania) oraz notebook (wymowa /'n??tb?k/, mniejszy rodzaj komputera, łatwy do przenoszenia i posiadający własne źródło zasilania ? pierwotnie rozmiarów notatnika formatu A4, stąd nazwa).

W chwili obecnej obydwa te określenia funkcjonują wymiennie. Pierwszym, jeszcze wizjonerskim urządzeniem z tej kategorii, był DYNABOOK.

Jego projekt stworzył Alan Kay w laboratoriach Xerox Parc12. Pierwszym oferowanym komercyjnie laptopem, który mieścił się w torbie, był Grid Compass Computer 1109.

W roku 1979 zaprojektował go William Moggridge dla Grid Systems Corporation.

Komputer ten był używany w programie NASA dotyczącym promów kosmicznych we wczesnych latach 80.
Komputer miał 340 kB RAM, obudowę ze stopu magnezu oraz podświetlany wyświetlacz.
W USA kosztował 8000-10000 USD.
Urządzenie nie było kompatybilne z IBM PC, dlatego przegrało wojnę na rynku. Obecnie w sprzedaży znajdują się laptopy kompatybilne z architekturą Intel x86, z procesorami Intela, VIA i AMD.
Układy x86 stosowane są również w notebookach Apple.

Inne architektury wykorzystywane są sporadycznie: IBM w serii RS/6000 oraz Apple (do 2006 r.) używało układów PowerPC.

Na rynku netbooków, mniejszych kuzynów laptopów, pojawiają się też urządzenia z procesorami ARM.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop#Historia

.