Kulinaria w i literatura

opisy potraw. Jednak się zdarzają. Przykładem takiej książki jest "Cmentarz w Pradze", pióra Umberto Eco, gdzie dla głównego bohatera kulinaria...Nie jest lekko pisać o kulinariach. Nie mam tutaj na myśli przepisów kulinarnych,

Kulinaria w i literatura Blog z przepisami
Nie jest lekko pisać o kulinariach. Nie mam tutaj na myśli przepisów kulinarnych, ponieważ przypominają one bardziej techniczną instrukcję, niż cokolwiek innego. W książkach rzadko zdarzają się piękne opisy potraw. Jednak się zdarzają. Przykładem takiej książki jest "Cmentarz w Pradze", pióra Umberto Eco, gdzie dla głównego bohatera kulinaria...Nie jest lekko pisać o kulinariach. Nie mam tutaj na myśli przepisów kulinarnych, ponieważ przypominają one bardziej techniczną instrukcję, niż cokolwiek innego. W książkach rzadko zdarzają się piękne opisy potraw. Jednak się zdarzają.

Przykładem takiej książki jest "Cmentarz w Pradze", pióra Umberto Eco, gdzie dla głównego bohatera kulinaria to sztuka. Opisy są bardzo emocjonalne, wyraziste, czasami wręcz... pornograficzne.

Gotowanie jest niesamowicie powiązane z kulturą. Już od dawna nie jemy po to, by zaspokoić głód, ale po to, by sprawić sobie przyjemność. I tak powinno być. Dopóki nie przekształci się w nawyk.

Czy można być uzależnionym od jedzenia? To ciekawe pytanie, bo przecież bez jedzenia zwyczajnie umarlibyśmy z głodu. Jednak problem kompulsywnego objadania się bez wątpienia istnieje. Nie ma jednak nic wspólnego z celebracją posiłków, z zachwycaniem się każdym kęsem, z tworzeniem wyjątkowej atmosfery. Oj, nie. Uzależnienie od jedzenia wygląda obrzydliwie. I kończy się poważnymi problemami zdrowotnymi.

Musimy nauczyć się jeść w sposób bardziej wyjątkowy, nie w biegu, nie po to żeby zeżreć coś na szybko, bo spieszy nam się do pracy, albo na imprezę. Lepiej stworzyć sobie czas, zrelaksować się przy ulubionym posiłku, poszerzyć swoje horyzonty smakowe. Bez pośpiechu. Blog kulinarny
Blog kulinarny też jest ciekawie opisany temat
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj Blog kulinarny - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.