Kwestia pakowania się dla estetów

Dodane: 03-04-2016 03:53
Kwestia pakowania się  dla estetów Czy worek na buty są potrzebne? Na pewno dla osób lubiących porządek i ładny wygląd. Poza tym w sieci jest bardzo dużo innych sprytnych rozwiązań dla lubiących porządek.

Walizka- definicja z Wiki

Walizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaniny, tworzywa sztucznego, skóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka


Problemy z małym mieszkaniem

Kiedy przychodzi do zorganizowania małej i ciasnej przestrzeni, każdy pomysł jest na wagę złota. Potwierdzą to pewnie mieszkający w akademikach studenci, a może raczej studentki. Dbanie o porządek i estetyczny wygląd otoczenia to głównie domena kobiet, ale i faceci lubią kiedy jest czysto, choć rzadko to przyznają.

Wszelkiego rodzaju przestrzeń do przechowywania w małym mieszkaniu jest bardzo ważna, jak w każdym innym domu. Jednak przy ograniczonej przestrzeni trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby wszystko się ładnie pomieściło i żeby nie było bałaganu. Jest wiele porad pomagających zorganizować takie małe przestrzenie, a każda z nich, choć przynosi niewielką poprawę jest warta uwagi.


Porządkowanie, woreczki... szafa

Dobrze jest organizować sobie przestrzeń: w pracy, w kuchni, w pokoju. Mamy masę produktów, które to ułatwiają. Do kuchni kupujemy pojemniki plastikowe na przechowywanie żywności. W łazienkach pojemniki i kubeczki. W szafach wieszaki i dodatkowe półki.

Cały czas ktoś wpada na kolejny pomysł jak dobrze zorganizować przestrzeń i utrzymywać porządek. Jednym z takich pomysłów jest stosowanie woreczków na odzież. Mają one spore zastosowanie w kwestii utrzymywania dobrej organizacji.

Przydadzą się przy przechowywaniu butów w szafie, albo jako woreczki na brudną bieliznę. Większość z nich można wrzucić do pralki razem z bielizną, przez co skarpetki będą zawsze do pary.