O materacach dla dzieci

ość zmrużenia oka, podrażnienie w ciągu dnia i brak sił potrzebnych do działania są przygniatające. My jednak bez snu działamy sprawniej niż nasi najmłodsi. Dla nich to niezwykle problematyczna kwestia. Maluchy stają się niezwykle

O materacach dla dzieci Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Dbaj o sen dziecka

Każdy, kto miał nieprzyjemność doświadczyć bezsenności potwierdzi, że to paskudny stan. Niemożność zmrużenia oka, podrażnienie w ciągu dnia i brak sił potrzebnych do działania są przygniatające. My jednak bez snu działamy sprawniej niż nasi najmłodsi. Dla nich to niezwykle problematyczna kwestia. Maluchy stają się niezwykle krnąbrne czy zaczynają płakać bez powodu. To wina nie tylko złej godziny pójścia spać czy koszmarów sennych, ale nieraz też czegoś bardziej prozaicznego. Źle dobranego materaca.

Przywiązujmy wagę do szczegółów

Nie chcielibyśmy spać w niewygodnym łóżku ? to po prostu oczywistość. Zapadanie się, przesadna twardość i inne defekty skutecznie nas odstraszają. Te same wady mogą być zmorą dla dziecka, a więc materac dziecięcy należy dobrać jak najstaranniej. Rola snu w życiu potomka jest nie do przecenienia, a z tego nasuwają się proste wnioski ? musi być on jak najwygodniejszy i absolutnie niczym niezakłócony.


Alergia skórna - częsty problem u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci


Postaw na pierwszym miejscu komfort

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sen to rzecz niesamowicie ważna. Pozwala nie tylko odpocząć po ciężkim dniu, ale przede wszystkim daje energię niezbędną do działania. Nie chcielibyśmy sytuacji, w której coś nam w nim przeszkadza ? za twarde czy za miękkie łóżko z miejsca nadaje się do wymiany. Tak samo sytuacja wygląda u naszych najmłodszych ? materac dziecięcy uniemożliwiający komfortowe zasypianie staje się prawdziwą zmorą. Zmorą, którą trzeba szybko zastąpić czymś zdecydowanie lepszym.
Godziny poświęcone na sen to dla dziecka chwile, gdy jego organizm się rozwija, mózg przetwarza nowe wiadomości, które w tym wieku maluch najszybciej przyswaja. Nic nie powinno mu tego stanu zakłócać. Przeszkodą bez wątpienia będzie chociażby zapadający się pod jego ciężarem materac ? należy go koniecznie wymienić. Nasza pociecha zasługuje na wszystko to, co najlepsze ? również niczym niezmącony i przyjemny sen.