Oczywiście to nie wszystko

Dodane: 10-06-2014 08:28
Oczywiście to nie wszystko Tym razem temat nieco inny niż poprzednio. Aczkolwiek wszystko kręci się wokół jednego. Tak przy okazji wspomnę, kolejnym obowiązkiem pracodawcy w zakresie bhp jest wysłanie pracownika na badania okresowe. Podstawa prawna - artykułu 229 Kodeksu Pracy; rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie...Tym razem temat nieco inny niż poprzednio. Aczkolwiek wszystko kręci się wokół jednego.

Tak przy okazji wspomnę, kolejnym obowiązkiem pracodawcy w zakresie bhp jest wysłanie pracownika na badania okresowe.
Podstawa prawna - artykułu 229 Kodeksu Pracy; rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. Nr 69, poz. 332,z późn. zm. oraz z 2001 r. Nr 37, poz. 451) Oprócz tego chciałbym napisać także o:

Czy jako właściciel firmy opłaci się narażać się na stres i ryzyko związane z obsługą bhp w swojej firmie? Myślę, że nie warto - bo nawet jeśli nie popełnisz kosztownych błędów to zużywasz mnóstwo swojego czasu. Bardziej będzie się opłacało więcej popracować nad rozwojem firmy a bhp oraz księgowość przekazać do firmy zewnętrznej. To jest właśnie dobrodziejstwo outsourcingu. Podobnie wygląda kwestia sprawy, którą zaraz poruszę.

Obowiązek szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860). To tyle. Spójrzmy jednak na inną rzecz.

Zapewne wielu pracodawców zastanawia się nad tym gdzie wysłać pracowników na szkolenie w zakresie BHP. Jest wiele firm zajmujących się tą branżą aczkolwiek należało by zwrócić uwagę na to czy posiadają status ośrodka szkoleniowego. Natomiast teraz chcę poruszyć nieco inny temat.

Oczywiście to nie wszystko na ten temat ale na ten artykuł wystarczy. firma bhp
szkolenia bhp - to całkiem niezłe
szkolenia bhp - to całkiem niezłe
Na temat szkolenia bhp warszawa to też niezłe źródło
szkolenia bhp warszawa - to całkiem niezłe