Projekt ogrodu
Projekt ogrodu to już wcale nie taka ekstrawagancja. Sporo firm oferujących kostki brukowe, czy drzewka ozdobne zaczynają wprowadzać na listę swoich usług również projektowanie ogrodów jako dodatek do ich głównej działalności. Co do samego projektu to warto mieć jakąś wizję, nawet kiedy komuś zlecimy jego projekt. Przecież ogród ma się podobać właśnie nam.
Inspirację na nasz ogród można znaleźć w różnych katalogach firm około-ogrodowych lub w Internecie. Należy pamiętać, aby wybrać ogród, który metrażem mniej więcej odpowiada naszemu. Co do stylu zastosowanego w naszym ogrodzie to możemy wybrać co nam się żywnie podoba. Od stylów klasycznych, angielskich po nowoczesne i minimalistyczne. Oczywiście im bardziej nowoczesny ogród tym trudniej może być z dostępnością odpowiednich materiałów.
Wikipedia o ogrodnictwie
Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo
Sadzonka- czym jest?
Sadzonka, odnóżka ? fragment rośliny (część pędu, korzenia, liść lub jego część), zdolny do rozrostu w nową, w pełni funkcjonalną roślinę. Stosowanie sadzonek jest jednym ze sposobów rozmnażania wegetatywnego1. Sadzonkowanie jest stosowane głównie w sadownictwie i innych działach ogrodnictwa. Czasem mianem sadzonek określa się także wyjęte z gleby i przygotowane do przesadzenia w inne miejsce siewki roślin2.
W zależności od materiału użytego do sadzonkowania rozróżnia się sadzonki: zielne, półzdrewniałe i zdrewniałe. W zależności od miejsca pozyskania wyróżnia się sadzonki: pędowe (w tym wierzchołkowe), korzeniowe i liściowe
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sadzonka