SEO coraz bardziej na fali

Dodane: 12-08-2014 16:08
SEO coraz bardziej na fali O pozycjonowaniu, czyli Quo Vadis Google? SEO to naprawdę nie jest taka fajna branża. Z jednej strony całkiem spore i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego SEO SUCKS? Ano...O pozycjonowaniu, czyli Quo Vadis Google? SEO to naprawdę nie jest taka fajna branża. Z jednej strony całkiem spore i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego SEO SUCKS?

Ano dlatego, że o Google coraz częściej pisze się, jak o kolosie na glinianych nogach. Niektóre działania tej korporacji są całkiem kontrowersyjne i nie działają dobrze na PR (jak współpraca z CIA w sprawie danych użytkowników).

Ale w branży pozycjonowania to już w zasadzie katastrofa. Pokątnie szepcze się, że Google ma za słabe wyniki w AdWords i z tego powodu powstają algorytmy, które trzęsą całą branżą SEO. Tak, specjalista SEO to ktoś, kto budzi się w środku nocy, zlany potem, bo przyśnił mu się update Google. Brzmi zabawnie? Pewnie dla niektórych tak. Jednak jeśli to twoja praca, i nagle z dnia na dzień strony twoich klientów tracą pozycje, to ty tracisz pieniądze. I często tych klientów.

Z pozycjonowaniem jest trochę jak z giełdą. Zarobić można dużo, ale z dnia na dzień można też wszystko stracić. To naprawdę nie jest taka fajna praca! pozycjonowanie opole