Uwaga! Technicznie i naukowo

szyny. W celu wykonania napraw należy zakupić części zamienne. Czyli te elementy mechanizmów maszyny, które uległy zużyciu lub awarii. Wystarczy je wymienić i jest po problemie. Niektóre części zalicza się do materiałów eksp

Uwaga! Technicznie i naukowo

Czy potrzebujesz części zamiennych?

Jak wiemy wszelkiego rodzaju urządzenia mechaniczne z czasem się zużywają. To zużycie wymaga napraw - w celu zapobiegania dalszym uszkodzeniom maszyny.

W celu wykonania napraw należy zakupić części zamienne. Czyli te elementy mechanizmów maszyny, które uległy zużyciu lub awarii. Wystarczy je wymienić i jest po problemie.

Niektóre części zalicza się do materiałów eksploatacyjnych ponieważ mają relatywnie niską żywotność.


pojazd kołowy przystosowany do ciągnięcia pojazdów

Ciągnik kołowy

Ciągnik kołowy (potocznie: Ciągnik uniwersalny1) ? pojazd kołowy przystosowany do ciągnięcia pojazdów bądź urządzeń nieposiadających własnego napędu.
Współczesny ciągnik kołowy, czyli traktor John Deere

Ciągniki kołowe dzielą się na jedno- i dwuosiowe. Najbardziej rozpowszechnionym klasycznym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest ciągnik dwuosiowy z napędzaną tylną osią, oznaczony symbolem 4K2. Symbol ten tłumaczy się: 4K ? ciągnik 4-kołowy, 2 ? napędzane dwa koła.

Stosowane są też ciągniki 4-kołowe z napędem na wszystkie koła. W takim przypadku rozróżnia się dwie grupy:

4K2a ? ciągnik z uzupełniającym przednim napędem (koła przednie są mniejsze od kół tylnych)
4K4 ? ciągnik z dwoma napędami (gdy wszystkie koła mają jednakowe wymiary).

Firmy zagraniczne używają odpowiednio oznaczeń 2WD (ang. 2-wheel drive) i 4WD.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%85gnik_ko%C5%82owy


Maszyny budowlane ? jakiego typu maszyn szukasz?

Maszyny budowlane są mocno zróżnicowane, choć zazwyczaj kojarzymy je z podstawowymi takimi jak koparka, czy ładowarka. Typów maszyn jest w praktyce znacznie więcej i każda z nich spełnia konkretne zadania, dzięki czemu prace przebiegają szybciej i sprawniej. Dodatkowo mogą być to maszyny nowe bądź używane, a także sfinansowane z własnych środków lub wzięte w leasing. Naprawa maszyn budowlanych może być realizowana przez autoryzowany serwis lub firmę, która zna się na obsłudze maszyn, oferuje części wymienne do nich i potrafi przywrócić dane urządzenie do właściwego stanu. Aktualnie na rynku działa wielu dostawców maszyn budowlanych, dlatego warto porównać oferowane warunki zakupu bądź wynajmu danej maszyny.