Woda - temat rzeka

domowa oczyszczalnia ścieków ? to...zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów. Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, poleg

Woda - temat rzeka Artykuł o tym jak istotna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Interesujesz się tym tematem? Zapraszamy:

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to...zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


O deficycie wody w Polsce

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest bardzo ciekawym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, jednak czy pamiętamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


O oszczędzaniu

Płacisz za dużo za wodę i zastanawiasz się, jak by tu oszczędzić? Jest kilka prostych sposobów.

Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Zdarza się także, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeżeli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa sobie do cudzego kranu, to dobrze jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Skontroluj, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda leje się do muszli cały czas? To bardzo często występujący problem. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go założyć samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety kupić sobie nową toaletę.

Istotna jest też sprawność i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.