Ze świata sztukaterii - o elegancji we wnętrzu

ć i przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac pomyśleć, co można zrobić, by efekt końcowy był powalający. Na pewno dobrym, bo oryginalnym pomysłem będzie zamontowanie sztukaterii elewacyjnej na zewnątrz naszego domu. Wiele niebanalnyc

Ze świata sztukaterii - o elegancji we wnętrzu

Sztukateryjna kreacja naszego domu

Każdy remont, jaki przeprowadzamy w swoim domu, może być szansą na to, by końcu nasze lokum, w którym mieszkamy, było piękniejsze. Warto jest się przyłożyć i przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac pomyśleć, co można zrobić, by efekt końcowy był powalający. Na pewno dobrym, bo oryginalnym pomysłem będzie zamontowanie sztukaterii elewacyjnej na zewnątrz naszego domu. Wiele niebanalnych, ciekawych wzorów i kompozycji już na nas czeka. W tym wszystkim najlepsze jest to, że dowolnie można je łączyć tym samym tworząc niepowtarzalną kreację. Nasz dom może być piękniejszy niż myślimy! Pamiętajmy także, że sztukaterię zamontować można także i w naszych wnętrzach. Prawdopodobnie i tam okaże się ona strzałem w dziesiątkę.


Dyskretna

Domowa może być zamieszczana zarówno z zamiarem jej wyeksponowania, jak i z zamiarem jej ukazania w bardzo klasyczny i stonowany sposób. Dlatego w sprzedaży dostępne są takie sztukaterie, które pozostają niewielkie i dyskretne. Trzeba jednak przyznać, że nawet takie sztukaterie mogą bardzo upiększać wszystkie domowe pomieszczenia i sprawiać, że stają się one bardzo jasne i zyskują zupełnie nowego wyrazu. Poza tym nie do wszystkich pomieszczeń nadaje się łatwo rzucająca się w oczy , a bardzo stonowana na pewno będzie mogła zostać umieszczona w niezwykle stylowych i jasnych pomieszczeniach. Zwykle taka jest nawet jednokolorowa, dzięki czemu domowe pomieszczenie może wyglądać bardzo stylowo, a jednocześnie nowocześnie.


Jest typowy dla sztuki mauretańskiej hinduskiej

Ażur stosowany jest zarówno w rzemiośle artystycznym (kraty, ozdobne siatki) jak i tkaninach artystycznych.

W architekturze ażur jest zespołem dekoracyjnym w postaci elementów ozdobnych np. balustrad, przezroczy, maswerków. Występował we wszystkich epokach architektonicznych. Jest typowy dla sztuki mauretańskiej, hinduskiej, gotyckiej i późnoruskiej. Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są zamknięte w tle, wówczas nosi on nazwę ażuru ślepego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ażur